.Kopiowanie tekstów oraz prywatnych fotografii autora tylko za jego zgodą!

wtorek, 13 września 2011

Wervolf Camp -pogranicze

  " W Forum Iulii zmarł Adon,który był zarządcą regionu.Po nim przejął księstwo Ferdulf rodem z Ligurii ,człowiek fałszywy i wyniosły.Jego żądza ,by zdobyć sławę przez zwycięstwo nad Słowianami ,przyniosła i jemu i Forujuliańczykom wielkie szkody.
Opłacił on mianowicie niektórych Słowian,ażeby zachęceni w ten sposób wysłali do tejże prowincji wojsko.Tak tez się stało,lecz było to zarazem przyczyna wielkiej ruiny księstwa forojuliańskiego.Rozbójnicy słowiańscy napadli bowiem na pasterzy i pasące się w pobliżu stada owiec,które uprowadzili ze sobą jako łup..." Paweł Diakon " Historia Longobardów.  

 

 

   
 Podobne okoliczności mogły być tłem dla naszego ostatniego marszu.
Kompletowaliśmy wyposażenie na podstawie zabytków ze stanowiska w Illerup Adal.Celem było sprawdzenie na ile takie minimum sprzętowe jest przydatne wojownikowi i czy wpływa na jego mobilność.
Każdy z nas przedstawił swoja rekonstrukcje wczesnośredniowiecznego wojownika bazując na zabytkach starożytnych ,mniemam że założenia były poprawne.
Udało nam się ustalić że taka ilość sprzętu jaką wzieliśmy ze sobą wystarczyła by na prowadzenie działań rabunkowo-zaczepnych przez dowolny okres czasu w miesiącach ciepłych. Przy założeniu że prowiant zdobywano by na ludności miejscowej a wodę w okolicznych zródłach.


 
Pas wojskowy z nożem bojowym i krzesiwem. 
Illerup Adal . 
 
  
 

 
  
 
Proporzec z wilkołakiem.  

 
Torslunda .Olandia


:) 4 komentarze:

 1. Chyba jakiś chochlik coś namieszał:
  "Każdy z nas przedstawił swoja rekonstrukcje wczesnośredniowiecznego wojownika bazując na zabytkach starożytnych "

  OdpowiedzUsuń
 2. Ano namieszał:) Czułem że piszę trochę niejasno,więc juz prostuję.Bazując na wyposażeniu osobistym i uzbrojeniu wojowników ze stanowiska w Illerup Adal (starożytność) takich jak grzebienie,osełki,krzesiwa,wykałaczki itp.kompletowaliśmy nasze WCZESNOSREDNIOWIECZNE wyposażenie.Założyliśmy że jeżeli to wystarczyło wojownikom skandynawskim w III w. to powinno także wystarczyc wojownikom w wiekach VI -IX.W ten sposób udało nam się skompletować bazę do dalszej rekonstrukcji żołnierskiego wyposażenia.Wervolf Camp to początek projektu militarnego z kilkudniowym finałem w Beskidach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezły efekt graficzny powstał przez ten filtr nałożony na zdjęcia. Zwłaszcza drugie i czwarte zdjęcie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki:)Zdjęcia z racji bardzo marnej jakości musiałem obrobić.Użyłem programu Paint.NET v 3.5.8 (cokolwiek by to miało znaczyć:))))

  OdpowiedzUsuń