.Kopiowanie tekstów oraz prywatnych fotografii autora tylko za jego zgodą!

czwartek, 27 października 2011

Tarcza-oklejanie.

Zbliża się kolejny marsz pod szyldem Wervolf Camp,więc zabrałem się za dalsze prace nad tarczą Lotgara.

Jak już pisałem wcześniej,z klejonki wyciąłem okrągły kształt przyszłej tarczy.Następnie wziąłem się za szlifowanie płyty .Można to robić za pomocą szlifierki taśmowej,okrągłej nasadki na wiertarkę z papierem ściernym,ręcznie papierem ściernym lub giętym ośnikiem.Wszystko zależy od nas.
Po wyszlifowaniu płyty tarczy dokładnie oglądamy płytę przed oklejeniem płótnem.Poprawiamy wszystkie nierówności.
Następnie nakładam na przyszłą tarczę grubą warstwę kleju ( tu zostawiam wybór ,naturalny czy syntetyk) i obciągam płótno w taki sposób aby zakryć rant.To samo robimy z druga stroną.
Zostawiamy tarczę do wyschnięcia.
cdn...

3 komentarze:

 1. Am można se dowiedzieć co to za płótno i jaki i konkretnie klej stosować ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kleje kazeinowe stanowiące roztwory kazeiny (wytrąconej z mleka) z dodatkiem substancji alkalicznych. Są odporne na wilgoć. Stosuje się je do klejenia drewna i papieru,lub
  kleje kostne (glutenowe) powstające w wyniku hydrolizy kolagenu kostnego. Są stosowane przede wszystkim do klejenia drewna.A płótno lniane.
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, próbuję się zabrać za oklejanie ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć dobrego płótna, wszystkie które dotychczas zamówiłem wydaja mi się zbyt grube i sztywne by dało się to nimi zrobić, macie jakąś stronę z dobrymi materiałami?

  OdpowiedzUsuń