.Kopiowanie tekstów oraz prywatnych fotografii autora tylko za jego zgodą!

sobota, 19 listopada 2011

Budowa siodła I t.wschodniego.

Jakis czas temu wpadłem na pomysł ,że zbuduję sobie siodło- wschodniego typu.
Są to poszczególne etapy prac. Jest to moje pierwsze siodło, zatem się nie stresowałem jego wytrzymałością i innymi cechami - służyło do nauki budowy, poznania anatomii, naprężeń i oddziaływania człowieka na poszczególne elementy w trakcie jazdy. Wzorowałem się w budowie na siodłach wschodniego typu: łęki są ustawione na ławkach, co zapewnia większą sztywność konstrukcji. Ławki były profilowane do grzbietu konia i parokrotnie konstrukcja była na zwierzu mierzona, nim przechodziłem do kolejnego etapu prac. Nie jest to także rekonstrukcja określonego siodła z okreslonego punktu czasoprzestrzenii. Na pierwszym teście w Świecinie w sierpniu 2011 pękło na łączeniu łęków. Po wzmocnieniu felernego miejsca pracowało 4 dni na warsztatach konnych - bardzo intensywnie, gdzie na ostatniej godzinie pracy pękł przedni łęk na łączeniu z ławkami wzdłuż słoi. 
Tekst i zdjęcia w całości : JAŚMIN 
Poczet Jaśmina  
Wayferes 
  Pierwsza przymiarka, łapanie kątów za pomocą drewnowkrętów. Wykorzystane narzędzia do prac: ciosło, długo, młotek, wiertarka, zdzieraki do drewna, ściski stolarskie, ołówek, miarka. Bez szlifierki, imadła, katowników. 

 
Pierwsza przymiarka na grzbiecie. 


Spasowanie terlicy z przystulicą i mieczem. 


 
Terlica w trakcie profilowania łęków 

 


 


 
Widok od dołu na profilowane ławki

 


 


 
cdn...  
Całość tekstu jak i zdjęcia są własnością Jaśmina i tylko za jego zgodą moga być kopiowane.

7 komentarzy:

 1. Witam serdecznie i pozdrawiam .Noszę się z zamiarem budowy siodła dla własnego konia,i zastanawiam się czy całej konstrukcji drewnianej nie zrobić z jednego kawałka drewna .Jestem rzezbiarzem i nie stanowiło by to większego dla mnie problemu.Pytanie jakie drewno się nadaje. Bogdan. bober1963mar@wp.pl bardzo proszę o podpowiedź na podanego maila.Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo konkretnie napisane. Super artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 5. 45 year old Account Coordinator Doretta Cater, hailing from Arborg enjoys watching movies like "Sound of Fury, The" and Hunting. Took a trip to Archaeological Sites of the Island of Meroe and drives a Mercedes-Benz 540K Spezial Roadster. tutaj jest jego komentarz

  OdpowiedzUsuń
 6. 37 years old Clinical Specialist Minni Blasi, hailing from Westmount enjoys watching movies like Radio Free Albemuth and Video gaming. Took a trip to Old Towns of Djenné and drives a Ferrari 340/375 MM Berlinetta Competizione. czytaj tutaj

  OdpowiedzUsuń