.Kopiowanie tekstów oraz prywatnych fotografii autora tylko za jego zgodą!

sobota, 1 marca 2014

Isle of Uznam. Wayfarers 2014 r.

Jesienią roku 2013 zrodził się pomysł wyjazdu nad Bałtyk.Tak powstał projekt "Wayfarers na Uznamie 2014 r.  "Obejmował pokonanie trasy obiegającej część wyspy Uznam (na zdjęciu poniżej) z wykorzystaniem replik zabytków kultury materialnej wczesnego i późnego średniowiecza oraz współczesnego ( XX w. -bez użycia najnowszych technologii ) wyposażenia podróżniczego.Marsz odbył się w lutym bieżącego roku.  

 
W trakcie marszu korygowaliśmy trasę która ostatecznie wiodła od Świnoujścia przez ,Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Korswand, Garz, Kamminke do Świnoujścia.

W marszu udział wzięli :
Wiesław Vislav Mileńko,Irek Biernacki,Mikołaj Lotgar Łukasiewicz oraz piszący Artur Mścidróg Biernacki.
Sprzęt dobrany był do miejsca i czasu. Część wczesnośredniowieczna bazowała na zabytkach z terenów Połabia oraz Skandynawii,Irek zrekonstruował ubiór XV w. pielgrzyma .  (Wklejam tylko irkową inspirację gdyż reszta była opisywana wcześniej i nie tylko tu )


Wiesiek przygotował niezbędny współczesny misz masz będący mieszanką wyposażenia cywilno wojskowego.


Cztery dni marszu,trzy noce pod chmurką w tym jedna na plaży bez ognia.
Doskonałe towarzystwo ,piękna wyspa jedno fantastyczne miejsce za drugim.


 Nie będę rozpisywał się szczegółowo ,gdyż minęło trochę czasu,nie zrobiłem notatek a nie chciał bym konfabulować :) Post piszę w czasie rzeczywistym niejako uzupełnienie roku z datą wcześniejszą.Zapraszam do galerii.
W luty 2015 r. planujemy kolejną odsłonę Wayfarers na Uznamie.Przygotowania trwają.

Fotki ; Vislav Wayfarer.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz